Kontora

Vastupidi

Наоборот

Kontora

Režissöör: Anshul Chauhan

Operaator Maxim Golomidov

Osades: Wan Marui, Hidemasa Mase, Taichi Yamada, Seira Kojima, Takuzo Shimizu

2019, Jaapan, 144 min.

Režissöör Anshul Chauhan on sündinud, kasvanud ja õppinud Indias, operaator Maxim Golomidov aga Eestis. Eelmisel aastal valmis nende esimene mängufilm „Bad Poetry Tokyo“, mis leidis tunnustamist mitmel festivalil. Nüüd on vaatajate ees nende teine koostöö. Nagu esimenegi, on ka see päritolumaa järgi hoopiski Jaapani mängufilm. Ansul on elukutseline animaator, muus filmivaldkonnas iseõppija. Maxim on diplomeeritud operaator, Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia laureaat 2015.

Koolitüdruk Sora elab küll koos isaga, aga nende suhted on keerulised, kummalgi oleks nagu oma elu. Kui Sora leiab vanaisa asjade hulgast sõjaaegse päeviku vihjega, et kusagile kodu lähedale on peidetud aare, hakkab tüdruk seda otsima. Samal ajal uitab linnakeses ringi imelik kodutu, ullike, kes ei räägi sõnagi ja liigub miskipärast vaid tagurpidi. Juhtub nii, et Sora isa ajab kogemata selle imeliku mehe auto alla. Ta viib kannatanu oma koju ja juhtunu muudab midagi tüdruku ja tema isa suhetes.

Школьница Сора находит в дедушкиных вещах дневник военных лет. Из него она узнает, что рядом с домом спрятан клад. Сора принимается за поиски. В то же время в городе появляется дурачок, ходящий задом наперед. Неожиданно он помогает наладить ей напряженные отношения с отцом.

Черно-белая драма с мистическим скрытым чувством, которую снял эстонский оператор Максим Голомидов, стала триумфатором 23-го кинофетиваля «Темных ночей» в Таллинне, завоевав Гран-При.

Jaapani keeles

Subtiitrid eesti ja inglise

MS-14