REBANE JA JÄNES

ЛИСА И ЗАЯЦ

Soyuzmultfilm, 1973, 12 min.

Vene muinasjutu ekraniseeringust sai Noršteini ja tema naise, kunstnik Francesca Jarbusova esimene koostööfilm. Francesca meenutas, et „Rebane ja jänes” ei saanud pikka aega linastumisluba ja otsust põhjendati sellega, et jänesel on Vene muinasjutule ebatüüpiliselt kurvad silmad.

HAIGUR JA KURG

ЦАПЛЯ И ЖУРАВЛЬ

Soyuzmultfilm 1974, 10 min.

Kahe soointellektuaali, Haigru ja Kure vahel hargnev erakordne armastuslugu. Film pälvis peapreemia Annecy filmifestivalil.

SIIL UDUS

ЕЖИК В ТУМАНЕ

Soyuzmultfilm, 1975, 10 min.

Siil läheb külla oma sõbrale Karule, et juua teed vaarikamoosiga ja vaadata tähti. Kuid tee peal eksib ta udus ära… Sergei Kozlovi jutu ekraniseeringut on tunnustanud nii vaatajad kui teised filmitegijad. Filmivõteteks töötati välja eriline filmimistehnika. Filmitsitaadid on läinud massidesse ja muutunud meemideks. Hayao Miyazaki on nimetanud „Siili udus” oma lemmikfilmiks.

JURI NORŠTEIN 80

MUINASJUTTUDE MUINASJUTT

СКАЗКА СКАЗОК

Soyuzmultfilm, 1979, 29 min.

Laste hällilaulust tuttav hall hunt vaatleb uudishimulikult ümbritsevat maailma. Juri Norštein peab seda autobiograafiliseks filmiks. Paljude kriitikute arust on „Muinasjuttude muinasjutt” 20. sajandi parim multifilm.

NOVELL „MEELETUD LUULETUSED”

ALMANAHHIST „TALVEPÄEVAD”

MATSUO BASHO LUULE PÕHJAL

Jaapan, 2003, 3 min.

Jaapani kolleegide kutsel filmis Juri Norštein Matsuo Basho loomingu almanahhi jaoks novelli „Meeletute luuletuste” alusel.

JURI NORŠTEINI LAUPÄEVAD

СУББОТНИКИ ЮРИЯ НОРШТЕЙНА

Dokfilm

Venemaa, 2021, 30 min.

Režissöör Olga Shary

Igal laupäeval võtab Juri Norštein oma Moskva stuudios külalisi vastu. Ning vestleb nendega muidugi oma elust ja animatsioonist. Meistri 80. juubeliks valminud filmi esilinastus.

Vene keeles

Subtiitrid ENG